Supermemo

Supermemo UX

Poniższe pliki to archiwa zawierające bazy wiedzy do wykorzystania w Supermemo UX. By ich używać, należy pobrać darmowy program ze strony producenta i dodać do niego rozpakowane archiwa z poniższymi kursami (otworzyć w tym programie pliki .smpak).
Bazy zostały przez studentów informatyki Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej w ramach projektu na zajęciach lektoratowych z języka angielskiego.

English for Information Technologynowa (dostosowana do Supermemo UX) wersja dostępnej poniżej bazy Wojtka Ciępki. Nad kolejnymi wersjami bazy pracowali Tomasz Kępa, Agnieszka Piotrowska, Rafał Szymanek i Joanna Śliwińska oraz Jan Siwek. Więcej na temat tej bazy przeczytasz w tym wpisie.

English for Engineers – Mathematics –  – dwujęzyczna (polsko – angielska) baza pojęć matematycznych, powstała w większości podczas pracy ze skryptem Anny Krukiewicz – Gacek i Agnieszki Trzaski z AGH oraz Agnieszki Łyczko z Politechniki Krakowskiej. Autorami bazy są Sławomir Polak i Andrzej Zeżuła. Baza została rozwinięta przez studentów kolejnych lat. Kolejni kontrybutorzy to Michał Piątek i Maciej Rusek. Więcej na temat tej bazy przeczytasz w tym wpisie.

English for Engineers – Weaponsdwujęzyczna, polsko – angielska baza programu Supermemo UX zawierająca słownictwo związane z bronią i militariami, które zgromadził Karol Wieczorek. Bazę rozbudowali i wzbogacili o ilustracje Dawid Zoń i Michał Adamek.
Więcej na temat tej bazy przeczytasz w tym wpisie.
English for Anatomydwujęzyczna baza polsko – angielska ze słownictwem dotyczącym anatomii, przydatna dla adeptów medycyny i pielęgniarstwa. Autorami bazy są Jagoda Wróblewska i Jakub Jajkowicz. Więcej na temat tej bazy przeczytasz w tym wpisie.

Games – jednojęzyczna baza słownictwa związanego z grami, nie tylko komputerowymi. Fachowość niektórych określeń może zaskoczyć kogoś, kto nie jest specjalistą w tej dziedzinie. Autorem bazy jest Henryk Książek.
Więcej na temat tej bazy przeczytasz w tym wpisie.

Sportsdwujęzyczna, polsko – angielska ilustrowana baza programu Supermemo UX zawierająca słownictwo z różnego rodzaju dyscyplin sportu, niekiedy bardzo egzotycznych. Autorami bazy są Michał Składanowski i Karol Trybulec. Więcej na temat tej bazy przeczytasz w tym wpisie.
Tailoringdwujęzyczna, polsko – angielska ilustrowana baza programu Supermemo UX zawierająca słownictwo związane z modą, krawiectwem i odzieżą. Autorem bazy jest Arkadiusz Kliś. Więcej na temat tej bazy przeczytasz w tym wpisie.
  • English for Engineers – Acronymsobszerna baza anglojęzycznych akronimów, twórcą bazy jest Mariusz Byczyński.
  • English for Engineers – Architectureilustrowana baza słownictwa związanego z budownictwem i architekturą. Autorami bazy są Bogdan Byczyński i Tomasz Dusik.
  • English for Engineers – Auto Repair GlossaryBaza zawiera słownictwo związane z diagnostyką samochodową. Jest to baza jednojęzyczna i wymaga rozpoznania pojęć na podstawie ich definicji. Autorem bazy jest Paweł Gancarz.
  • English for Engineers – Heavy machinerydwujęzyczna, ilustrowana baza poświęcona maszynom i pojazdom ciężkim, autorem bazy jest Wojciech Kocik.
  • English for Engineers – Road Transport – angielski w transporcie drogowym – dwujęzyczna, polsko – angielska baza Supermemo UX, której twórcami są Radosław Kozyro i Łukasz Kosiorowski.
  • English for Engineers – English Signsdwujęzyczna, polsko – angielska ilustrowana baza programu Supermemo UX zawierająca różnego rodzaju znaki – zodiaku, drogowe, przemysłowe i inne. Autorem bazy jest Wojciech Fajczyk.
  • IT Polish – Englishdwujęzyczna (polsko – angielska) baza ze słownictwem komputerowym, internetowym i programistycznym. Autorem bazy jest Sebastian Pieróg.
  • English for Engineeringdwujęzyczna (angielsko – polska, ale z definicjami po angielsku) baza ze słownictwem technicznym. Autorem bazy jest Mikołaj Kowal.
  • Diagnostyka samochodowadwujęzyczna (polsko – angielska) baza słownictwa samochodowego. Autorami bazy są Krzysztof Galon i Maciej Jurczyk

Poniższe pliki to archiwa zawierające gotową do uruchomienia tematyczną bazę do programu Supermemo 98. Zostały one stworzone przez studentów informatyki Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej w ramach projektu na zajęciach lektoratowych z języka angielskiego.

English for Information Technologybaza Supermemo stworzona na podstawie słownictwa w podręczniku E. Glendinninga Oxford English For Information Technology.  Autorem bazy jest Wojciech Ciępka. Wyżej jest także dostępna rozbudowana wersja tej bazy w wersji dla Supermemo UX. Zawartość bazy została rozbudowana i zaktualizowana, autorem ostatniej aktualizacji jest Jan Siwek.