Supermemo

Supermemo UX

Poniższe pliki to archiwa zawierające bazy wiedzy do wykorzystania w Supermemo UX. By ich używać, należy pobrać darmowy program ze strony producenta i dodać do niego rozpakowane archiwa z poniższymi kursami (otworzyć w tym programie pliki .smpak).
Bazy zostały przez studentów informatyki Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej w ramach projektu na zajęciach lektoratowych z języka angielskiego.

   • English Glossary for Computing and Information Technologydostosowana do Supermemo UX wersja dostępnej poniżej bazy Wojtka Ciępki. Nad kolejnymi wersjami bazy pracowali Tomasz Kępa, Agnieszka Piotrowska, Rafał Szymanek i Joanna Śliwińska, Jan Siwek, Maciej Dembiczak i Maciej Pietrzyk. Więcej na temat tej bazy przeczytasz w tym wpisie;
   • English for Engineers – Mathematics –  – dwujęzyczna (polsko – angielska) baza pojęć matematycznych, powstała w większości podczas pracy ze skryptem Anny Krukiewicz – Gacek i Agnieszki Trzaski z AGH oraz Agnieszki Łyczko z Politechniki Krakowskiej. Autorami bazy są Sławomir Polak i Andrzej Zeżuła. Baza została rozwinięta przez studentów kolejnych lat. Kolejni kontrybutorzy to Michał Piątek i Maciej Rusek. Więcej na temat tej bazy przeczytasz w tym wpisie.
   • English 4 IT – słownictwo z podręcznika autorstwa Beaty Błaszczyk wydanego przez Helion, kurs na wszystkie platformy stworzyli Maciej Fiutowski i Grzegorz Wiśniowski. Więcej na temat tego kursu przeczytasz w tym wpisie;
   • English for Networking and IT Security – autorami bazy są Michał Kuźma i Marek Lewiński, więcej na ten temat przeczytasz tutaj;
   • English Games Vocabulary jednojęzyczna baza słownictwa związanego z grami, nie tylko komputerowymi. Fachowość niektórych określeń może zaskoczyć kogoś, kto nie jest specjalistą w tej dziedzinie. Autorem bazy jest Henryk Książek. Nad aktualizacją i rozbudową pracowali Błażej Długopolski i Dominik Dyba. Więcej na temat tej bazy przeczytasz w tym wpisie;
   • Technical English 4słownictwo z podręcznika wydawnictwa Pearson, bazę opracowali Michał Hadwiczak i Konrad Szlagor. Więcej o tej bazie przeczytasz w tym wpisie;
   • English for Anatomydwujęzyczna baza polsko – angielska ze słownictwem dotyczącym anatomii, przydatna dla adeptów medycyny i pielęgniarstwa. Autorami bazy są Jagoda Wróblewska i Jakub Jajkowicz. Nad jej rozwojem pracowali Przemysław Pachytel i Filip Wiśniowski. Więcej na temat tej bazy przeczytasz w tym wpisie.
   • English for Chemistry – obszerna, dwujęzyczna baza słownictwa specjalistycznego związanego z chemią, autorami bazy są Dagmara Boratyn, Arkadiusz Pichurski i Kamil Pichurski; więcej na temat bazy tutaj;
   • English for Engineers – Acronymsobszerna baza anglojęzycznych akronimów, twórcą bazy jest Mariusz Byczyński. Bazę uporządkował i udostępnił na inne platformy Adrian Róg. Więcej na jej temat przeczytasz w tym wpisie;
   • English for Engineers – Weaponsdwujęzyczna, ilustrowana, polsko – angielska baza programu Supermemo UX zawierająca słownictwo związane z bronią i militariami, które zgromadził Karol Wieczorek. Nad rozwojem bazy pracowali Dawid Zoń, Michał Adamek i Wojciech Klanowski. Więcej na temat tej bazy przeczytasz w tym wpisie;
   • Sportsdwujęzyczna, polsko – angielska ilustrowana baza programu Supermemo UX zawierająca słownictwo z różnego rodzaju dyscyplin sportu, niekiedy bardzo egzotycznych. Autorami bazy są Michał Składanowski i Karol Trybulec. Więcej na temat tej bazy przeczytasz w tym wpisie.
   • Tailoringdwujęzyczna, polsko – angielska ilustrowana baza programu Supermemo UX zawierająca słownictwo związane z modą, krawiectwem i odzieżą. Autorem bazy jest Arkadiusz Kliś. Więcej na temat tej bazy przeczytasz w tym wpisie;
   • English for Engineers – Architectureilustrowana baza słownictwa związanego z budownictwem i architekturą. Autorami bazy są Bogdan Byczyński i Tomasz Dusik.
   • English for Engineers – Auto Repair GlossaryBaza zawiera słownictwo związane z diagnostyką samochodową. Jest to baza jednojęzyczna i wymaga rozpoznania pojęć na podstawie ich definicji. Autorem bazy jest Paweł Gancarz.
   • English for Engineers – Heavy machinerydwujęzyczna, ilustrowana baza poświęcona maszynom i pojazdom ciężkim, autorem bazy jest Wojciech Kocik.
   • English for Engineers – Road Transport – angielski w transporcie drogowym – dwujęzyczna, polsko – angielska baza Supermemo UX, której twórcami są Radosław Kozyro i Łukasz Kosiorowski.
   • English for Engineers – English Signsdwujęzyczna, polsko – angielska ilustrowana baza programu Supermemo UX zawierająca różnego rodzaju znaki – zodiaku, drogowe, przemysłowe i inne. Autorem bazy jest Wojciech Fajczyk.
   • IT Polish – Englishdwujęzyczna (polsko – angielska) baza ze słownictwem komputerowym, internetowym i programistycznym. Autorem bazy jest Sebastian Pieróg.
   • English for Engineeringdwujęzyczna (angielsko – polska, ale z definicjami po angielsku) baza ze słownictwem technicznym. Autorem bazy jest Mikołaj Kowal.
   • Diagnostyka samochodowadwujęzyczna (polsko – angielska) baza słownictwa samochodowego. Autorami bazy są Krzysztof Galon i Maciej Jurczyk

  Poniższe pliki to archiwa zawierające gotową do uruchomienia tematyczną bazę do programu Supermemo 98. Zostały one stworzone przez studentów informatyki Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej w ramach projektu na zajęciach lektoratowych z języka angielskiego.

   • English for Information Technologybaza Supermemo stworzona na podstawie słownictwa w podręczniku E. Glendinninga Oxford English For Information Technology.  Autorem bazy jest Wojciech Ciępka. Wyżej jest także dostępna rozbudowana wersja tej bazy w wersji dla Supermemo UX. Zawartość bazy została rozbudowana i zaktualizowana, autorem ostatniej aktualizacji jest Jan Siwek.
   • English for Electrical and Mechanical Engineeringbaza Supermemo stworzona na podstawie słownictwa w podręczniku E. Glendinninga Oxford English For Electrical and Mechanical Engineering.  Autorem bazy jest Marcin Rozlazły.
   • English for ElectronicsAutorem bazy jest Damian Warzecha.
   • Supermemo Phrasal VerbsAutorem bazy jest Bartosz Zawada.