Technical English 4

Ten wpis, wbrew pozorom, nie zawiera lokowania produktu, a w każdym razie nikt mi za niego nie zapłacił.
Coraz większą popularność wśród lektorów prowadzących zajęcia z języka angielskiego na uczelniach technicznych (choć konkurencja wydawnictw i tytułów jest duża) robią podręczniki wydawnictwa Pearson z serii Technical English.
Na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej używamy Technical English, jako podręcznika głównego lub uzupełniającego, na bardzo różnych kierunkach pierwszego stopnia studiów. A ponieważ, próbując ze studentami informatyki stosowanej wesprzeć naukę słownictwa z tego podręcznika kursem na Memrise’ie, znaleźliśmy dwa lata temu kurs zrobiony przez jakiegoś użytkownika, ale był niedokończony, a w dodatku pełen błędów, postanowiliśmy zrobić własny.
Efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Nie twierdzę, że przygotowane przez nas materiały są idealne i nie da się ich już poprawić ani rozbudować, ale Michał Hadwiczak i Konrad Szlagor z II roku informatyki stosowanej udostępnili właśnie gotowy produkt swojej pracy, olbrzymie podziękowania należą się też studentom z grup C1 na I roku informatyki stosowanej za ich wkład merytoryczny. Opracowane narzędzia wspomagają zapamiętywanie słownictwa z podręcznika Technical English 4 na rozmaitych platformach. Przygotowany został nie tylko kurs Memrise, ale także jedna z najpiękniejszych i najbardziej funkcjonalnych baz Supermemo UX, jaką kiedykolwiek wykonali moi studenci (tu szczególne ukłony dla Michała).

Uporządkowane rozdziałami, wzbogacone o kontekst przy użyciu anglojęzycznych definicji słownictwo z podręcznika Technical English 4 jest dostępne jako: