Nie dla pacyfistów

Mój były student Dawid Zoń udostępnił kolejną aktualizację bazy Supermemo UX poświęconej broni. To baza polsko – angielska, w której zgromadzono około 250 słów związanych z bronią i militariami, od krzemiennego grota strzały po silnik turboodrzutowy. Aktualizacja ma poprawki w nawigacji, usunięto część zdublowanych lub zbędnych haseł, a inne zilustrowano przykładami lub plikami graficznymi. Baza została także dodana do supermemo.net, dzięki czemu mogą się do tego kursu zapisywać użytkownicy korzystający z tego serwisu, możliwe jest przerabianie kursu przez interfejs webowy oraz synchronizacja z urządzeniami użytkowników.

By uruchomić bazę na PC-cie, należy pobrać darmowy program ze strony producenta i dodać do niego rozpakowane archiwum z bazą (otworzyć w tym programie plik .smpak).
Użytkownicy mogą zgłaszać uwagi i poprawki do zawartości bazy, które zostaną uwzględnione w kolejnych aktualizacjach.

Brawo!

• poltiser

To fajne. Szkoda że na Windowsie… opendict ma fajny i łatwy do używania format i możecie co “darmowe” tłumaczyć na *.dwa z czego ja chętnie skorzystam a jak moja kolekcja urośnie – chętnie wyślę wam kopię…

Wasz program ani na Macu ani na Ubuntu nie będzie “chodził”… 🙁

Pozdrawiam

• Wiem, sam nie mam go już jak odpalić, bo nie mam ani jednego komputera z Windowsem (pozbyłem się niedawno tableta z tym systemem i przysiągłem sobie, że nigdy więcej).
      Do niedawna wśród studentów był opór, żeby robić coś poza Windowsem. Napisaliśmy parę rzeczy na Androida i międzyplatformowych, ale żaden projekt nie doszedł do poziomu dojrzałości i stopnia ukończenia na tyle, żeby go upowszechniać.
      W tym roku pierwszy raz (co odnotowałem z wielką satysfakcją) wśród samych studentów odezwały się głosy, że to trzeba całkiem przerobić i udostępnić na inne platformy. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie od października.

Trzymam kciuki!