Angielski sportowy

Ta baza zainteresuje pewnie w mniejszym stopniu inżynierów i kandydatów na inżynierów z Wydziału Mechanicznego, a bardziej naszych sąsiadów z tego samego przystanku tramwajowego - studentów Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Okolicę mamy zresztą bardzo sportową - z okna w pracy widzę codziennie halę widowiskowo - sportową Tauron Arena, miejsce wielu spektakularnych imprez minionych (i przyszłych) tygodni i miesięcy.
Michał Składanowski i Karol Trybulec, studenci informatyki Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, opracowali ilustrowaną bazę polsko - angielskiego słownictwa sportowego, podzieloną na kilkadziesiąt kategorii (przeważnie są to dyscypliny sportowe). By z niej korzystać, należy ściągnąć i zainstalować darmowy program Supermemo UX, a następnie otworzyć w nim stworzoną przez nich bazę (pobrane archiwum należy rozpakować do jednego folderu, a następnie otworzyć plik course.smpak w Supermemo UX).

Wśród haseł są pojęcia proste i oczywiste, a zdarzają się takie, że osoba niewtajemniczona może mieć kłopoty ze zrozumieniem, o co chodzi, jeśli nie uprawia danej dyscypliny ani jej nie kibicuje.
Przy okazji warto wspomnieć, że studenci Wydziału Mechanicznego stworzyli już więcej podobnych baz Supermemo i że będą je nadal rozwijać.