Memrise

Lubię mieć wymagających studentów. Taki Łukasz B., Tomasz D., Wojciech S. czy Grzegorz Z., którzy ustawicznie kwestionują wszystko, co robisz, albo każdą metodę prowadzenia zajęć, to prawdziwa inspiracja i motywacja dla każdego lektora. A przynajmniej tak powinno być.
Dlatego, gdy jeden z wyżej wymienionych postawił mi na koniec lektoratu zarzut, że nie używaliśmy Memrise’a, postanowiłem jego młodszych kolegów i koleżanki zamęczyć tym Memrisem na śmierć. I to dokładnie robię.
Efekty naszej pracy na dzień dzisiejszy to:

  • English Acronyms – baza akronimów używanych w anglojęzycznym internecie i niektórych innych skrótów komputerowych, o której można także przeczytać w tym wpisie;
  • English for maths – stale rozwijany kurs słownictwa matematycznego, o którym więcej można przeczytać w tym wpisie;
  • Słownik IT angielsko – angielski  – nadal aktualizowany eksport naszej bazy Supermemo Wojtka Ciępki do platformy Memrise, dość toporny, ale – jeśli nie lubisz Supermemo – jest to jakaś alternatywa. Podjęliśmy także prace nad Memrise’ową wersją tego kursu, która będzie miała trochę większy sens na tej platformie (czysty eksport, zwłaszcza przez www, jest dość niefunkcjonalny i zdajemy sobie z tego sprawę), ale link zamieścimy za jakiś czas, gdy kurs nabierze rumieńców.