Zabawa w lekarza

Zastanawiasz się, jak po angielsku powiedzieć „mięsień prosty brzucha” albo „ścięgno Achillesa”? Potrzebujesz tego słownictwa na co dzień, a nie możesz zapamiętać? Być może pomoże Ci w tym nowa baza Supermemo UX, English for Anatomy.
Studenci Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, Jakub Jajkowicz i Jagoda Wróblewska, zgromadzili obszerny zestaw dwujęzycznego słownictwa dotyczącego anatomii człowieka i stworzyli zupełnie nową bazę programu Supermemo UX. Baza jest póki co w wersji beta i sami zdajemy sobie sprawę z tego, że trzeba w niej poprawić pewne funkcjonalności, a w dalszej kolejności rozbudować i zilustrować, ale – dla chcących opanować angielskie słownictwo dotyczące anatomii – baza może już w obecnym kształcie być przydatna.

By uruchomić bazę, należy zainstalować darmowy program Supermemo UX ze strony producenta i dodać do niego rozpakowane archiwum z kursem (otworzyć w tym programie plik .smpak).
Przy okazji przypominam, że studenci Wydziału Mechanicznego stworzyli już wiele baz słownictwa do tego programu i że bazy te – o bardzo zróżnicowanej tematyce – są stale rozwijane.