Dzień bez mięsa

Wiecie, że dzisiaj, w czwartek 20 marca, mamy Dzień Bez Mięsa? Dowiedziałem się tego z przesłodkiego kalendarza Wydanego przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, jedną z organizacji pożytku publicznego, na które można przeznaczyć 1% swojego podatku. Nie jestem pewien, co oznacza Dzień Bez Mięsa. I kto powinien się powstrzymywać od jego spożywania, jeśli o to chodzi. Ludzie czy zwierzęta?
Z kalendarza dowiedziałem się też, że zwierzęta mają swoje imieniny. W marcu obchodzą swoje święto między innymi Puszek, Znajda, Niczyj (ciekawe, czy jest żeńska forma tego ostatniego).
Urocza inicjatywa.
Dzisiaj Dzień Bez Mięsa, a jutro, według niektórych kalendarzy, Dzień Wagarowicza. Mojej suce się trochę pomyliło i zrobiła sobie całodniowe wagary w Jaksicach wczoraj.

  • Renata Chudzicka

    🙂 szkoda ze tak późno przeczytałam… zrobię sobie przyszły czwartek wiec roślinny:-) czy można by mi sprawdzić kiedy jest Bazyla, Figi, Ślepego i Erwina? Kot nie ma imienia wiec jedno mniej.

    • Sprawdzę, ale dopiero w poniedziałek. Póki co, będę się rozkoszować weekendem z dala od wiszącego w pracy kalendarza 😉

  • O, zupełnym przypadkiem akurat jadłam tylko spaghetti. Swoją droga jak na mięsożerną, zdecydowanie mało mięsa jadam (wliczając wędliny). Wystarczy mi dużo nabiału. Nie nadaję się na veganina, ale wegetarianką mogłabym zostać, gdyby mi zależało. Ale mi nie zależy. Sałata też człowiek 😉