Egzamin ponadgimnazjalny

Jak donosi lokalny częstochowski dodatek Gazety Wyborczej, Akademia Jana Długosza w Częstochowie (do strony internetowej uczelni nie linkuję … z litości) pomaga przygotować się do matury i do egzaminu „ponadgimnazjalnego”.
Ciekawe, czy to gazeta podkłada nogę uczelni, czy też uczelnia faktycznie prowadzi kursy przygotowujące ludzi do egzaminu, który nie istnieje. Bo co to niby za egzamin, egzamin ponadgimnazjalny? Taki unoszący się w powietrzu nad gimnazjami, niczym sterowiec? Bo przecież chyba nie chodzi o egzamin w kwietniu III klasy gimnazjum?

• Adrian Zyzda

http://www.zspg4.wejher.pl obstawiam, ze w tym zespole szkół można zacząć szukać odpowiedzi XD Wystarczy, ze dyrektor takiej szkoły zorganizuje egzamin i można go nazwać egzaminem ponadgimnazjalnym 😉

• No ale egzamin w szkole „ponadgimnazjalnej” to albo matura, albo egzamin zawodowy lub egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe, a nie egzamin ponadgimnazjalny. Stąd wątpliwość, do czego właściwie przygotowują te kursy 🙂