Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Z okazji dzisiejszego święta chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim moim Uczniom i Studentom. Jestem Wam niezmiernie wdzięczny za wiedzę i umiejętności, którymi się ze mną codziennie dzielicie. Mam nadzieję, że zawsze pozostanę dzięki Wam w przeświadczeniu, że przychodzące pokolenia są coraz bardziej zdolne i inteligentne, coraz lepiej przygotowane do coraz bardziej skomplikowanych wyzwań, a świat dzięki Wam staje się z każdym dniem lepszy.
Podziwiam spontaniczność, z jaką szukacie ideałów, autorytetów i narzędzi, które są Wam w życiu potrzebne. Honor, z jakim bronicie swoich poglądów i postaw. Odwagę, z jaką kwestionujecie wartości, które my wyznawaliśmy, a które się nie sprawdziły. Mam nadzieję, że rosnąca między nami przepaść komunikacyjna nie sprawi, że zacznę się uważać za mądrzejszego od Was i poczuję się uprawniony do narzucania Wam swoich poglądów.
A gdyby nawet aż tak popsuło mi się w głowie, wierzę głęboko, że będziecie wystarczająco samodzielni i odważni, by mnie nie słuchać i podejmować samodzielnie mądre decyzje w coraz większym stopniu dotyczące Was i Waszych dzieci, a w coraz mniejszym stopniu mnie.

Umieszczono w kategoriach: Bez kategorii Tagi